Chemická olympiáda – okresní kolo

autor: | Bře 24, 2014 | Školní aktuality

Chemická olympiáda – okresní kolo

V pátek 21. 3. 2014 se žáci 9. ročníku Adéla Flemmrová, Sára Škrháková a Michal Karel zúčastnili okresního kola chemické olympiády, která se konala na ZŠ Nádražní ve Vyškově. V teoretické části  žáci řešili chemickými rovnicemi rezivění kovů, ze skalice modré nebo-li pentahydrátu síranu měďnatého získávali jiné sloučeniny a v záhadné soli „jeleního parohu“ objevili obyčejné cukrářské droždí. V praktické části si stejně jako ve školním kole zopakovali titraci, tentokrát s kyselinou sírovou. Naši žáci si vedli velmi dobře, o čemž svědčí vysoké bodové hodnocení. Přesto jsme byli poněkud v rozpacích nad výsledkovou listinou. Posuďte sami:

  1. místo – žák, ZŠ Nádražní, Vyškov
  2. místo – žák, ZŠ Nádražní, Vyškov
  3. místo – žák, ZŠ Nádražní, Vyškov
  4. místo – žák, ZŠ Nádražní, Vyškov
  5. místo – Orság, Gymnázium Vyškov
  6. místo – Adéla Flemmrová, ZŠ Rousínov
  7. místo – Sára Škrháková, ZŠ Rousínov
  8. místo – ZŠ Pustiměř
  9. místo – Michal Karel, ZŠ Rousínov
  10. místo – Gymnázium Vyškov

Moto každé olympiády zní hrát fair play. Určitě by stálo za úvahu zamyslet se nad systémem zadávání soutěžních úkolů, aby nemohlo dojít ke zvýhodnění soutěžících pořádající školy. Fotky z olympiády najdete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv