Čistička vody z PET láhve

autor: | Lis 15, 2022 | Školní aktuality

V rámci praktické výuky o vodě navštívili žáci 8. ročníku nejen čistírnu odpadních vod ve Vyškově, ale na hodině chemie si ve skupinách vyzkoušeli vyrobit své vlastní čističky z PET láhví.

Jako čistící filtry využili různé materiály, které si přinesli z domu. Žáci byli velmi kreativní a překvapili výběrem přírodních i vyrobených látek. Některé skupinky se snažily co nejvíc napodobit čištění vod v přírodě nebo v čistírně odpadních vod a použily ke zhotovení filtračního lože jen písek, štěrk, listí nebo rostliny. Vynalézaví žáci se nebáli proložit přírodní vrstvy vatovými tampony, ubrousky, utěrkou na nádobí nebo rouškou. Ve skupinkách pak promýšleli, jak jednotlivé materiály vršit, tak, aby čištění vody bylo co nejlepší. Účinnost filtrů nakonec prověřila hrubě znečištěná směs vody a zeminy.

A jak dokonale jejich filtrační jednotky fungovaly? Podívejte se na fotky z pokusu, přečištění vody ve všech skupinkách bylo nad očekávání dobré.

A. Šullová

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv