Covid nás nezastavil – sportujeme dál 

autor: | Čvn 9, 2022 | Školní aktuality

Po dlouhé covidové pauze se opět rozjely sportovní soutěže a my učitelé jsme byli zvědaví, co taková dlouhodobá nečinnost s dětmi udělá. Byli jsme velmi mile překvapeni, že téměř nic. Vše začalo už   29. března v Bučovicích, kde jsme se zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti. Tam se podařilo postoupit do kraje jednomu družstvu a čtyřem jednotlivcům. V krajském kole, ve velké konkurenci, obsadilo naše družstvo 15. místo, obrovského úspěchu ovšem dosáhla A. Lochmanová, která ve své kategorii dokázala vybojovat nádherné 3. místo. Na 4. místě skončil ve své kategorii M. Novák. Do první desítky se ještě vešli sedmý F. Wagner, osmý M. Čermák a desátý A. Bartošek. 

Ve středu 20. dubna jsme pro naše žáky uspořádali tradiční závod ve skoku vysokém. Udělalo nám radost už jen to, že se do závodu přihlásilo devadesát dětí z druhého stupně. Soutěžilo se v kategoriích chlapců a dívek podle roku narození. K vidění byly velmi zdařilé výkony. Celkovým vítězem mezi chlapci se stal výkonem 158 cm J. Jahoda, soutěž dívek ovládla V. Walterová výkonem 134 cm. 

Své soutěže začali i žáci na I.stupni. Ve fotbalovém McDonald´s cupu naši školu reprezentovali žáci, kteří byli vybráni ve školním kole. V kategorii 4.- 5. ročníků jsme obsadili v okrskovém kole v Drnovicích 2. místo, když jen jediný gól v posledním zápase chyběl k tomu, abychom vyhráli a postoupili do okresního kola. To se podařilo chlapcům ze 2.- 3. tříd. Okrsek, pořádaný v Rousínově, s přehledem ovládli a v okresním finále ve Vyškově vybojovali krásné 3. místo. 

Další soutěží pro 4.- 5. ročníky bylo okresní kolo ve florbalu. Hrálo se v naší sportovní hale a chlapci, přestože v turnaji nestačili na suverénní tým Nádražní Vyškov, postoupili z 2. místa do krajského kola, které se uskuteční 7. června opět v našem domácím prostředí. 

Na umělé trávě, která je součástí našeho atletického oválu, se 28. dubna utkali žáci 8.- 9. ročníků na turnaji v minikopané. Podařilo se nám postupně porazit všechny soupeře, nad naše síly byli pouze chlapci ze ZŠ Komenského Slavkov. Druhé místo na okrese je velkým úspěchem. 

Posledním kolektivním sportem, kterého se naše škola zúčastnila, byl volejbal. V úterý 24.5. proběhlo v naší hale okresní finále chlapců 8.- 9. tříd. Přestože naši školu reprezentovali převážně žáci ze sedmých tříd, starších a vyšších soupeřů se nezalekli a vybojovali v konkurenci šesti týmů krásné        3. místo. Ještě lépe se o den později dařilo děvčatům. Turnaje na ZŠ Letní pole se zúčastnilo dokonce jedenáct škol. Přesto se opět projevilo, že v Rousínově máme dobrou volejbalovou základnu a děvčata si po lítých bojích odvezla domů stříbrné medaile za 2. místo.  

Na závěr jsme si nechali královnu sportů – atletiku. Na tradičním Poháru rozhlasu, který se konal     10. května ve Vyškově, jsme se opět neztratili a v soutěžích družstev okupovali převážně přední příčky. Největší úspěch zaznamenalo družstvo starších dívek, které skončilo druhé. Mladší dívky a starší chlapci obsadili nepopulární čtvrtou příčku. Dva výkony ovšem vyčnívaly nade vše. Postarali se o ně J. Jahoda ve skoku vysokém, když výkonem 166 cm vylepšil o jeden centimetr školní rekord, a V. Walterová, která skočila do dálky 462 cm a původní školní rekord pokořila o propastných 34 cm. Tito mladí atleti patří mezi první odchovance atletické přípravky, kteří měli možnost připravovat se na rousínovském atletickém oválu. Doufáme, že budou vzorem pro další mladé sportovce.  

Kromě zmíněných úspěchů nás ale hlavně těší, že se děti nepřestaly hýbat, baví je to, a to je náš největší cíl. 

Tým tělocvikářů ZŠ Rousínov 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv