Exkurze do Dukovan a Dalešic

autor: | Čvn 13, 2022 | Školní aktuality

Po třech letech se opět podařilo domluvit exkurzi v jaderné elektrárně. Vyrazili jsme v pondělí 30.5.2022 směr Dalešice a Dukovany. Cesta byla komplikovaná, havárie na dálnici způsobila hodinové zpoždění. Nejprve jsme dojeli k Vodní elektrárně Dalešice. Již v autobuse nám o této elektrárně přednesly dvě žačky referát. A započala hra o ceny. Paní učitelky pak na místě doplnily informace jak o elektrárně, tak vodní nádrži Dalešice a Mohelno. Prohlédli jsme si sypanou hráz a kolo turbíny, které bylo vystaveno v areálu elektrárny. Následovala plavba lodí po Dalešické přehradě. Cestou žáci plnili další úkoly do soutěže. A pak již nastal hřeb dnešního dne, návštěva Infocentra jaderné elektrárny Dukovany. Průvodkyně nám vizuálně ukázaly celou elektrárnou a po rozdělení do skupin provedly po jednotlivých stanovištích infocentra. Nejzábavnější byla interaktivní herna, odkud jsme se nemohli odtrhnout. Cestou domů byla naplánována zastávka na Rohlence, což většinu potěšilo. Během cesty byla vyhodnocena soutěž a předány sladké odměny.

M. Sekaninová a M. Mikulášková

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv