Den na chemické škole

autor: | Čvn 4, 2014 | Školní aktuality

Den na chemické škole

V pondělí 2. 6. 2014 se chemici – praktici z 9. ročníku rozjeli do Brna na Střední průmyslovou školu chemickou, aby si po ročním snažení v naší školní chemické laboratoři ověřili, jak obstojí se znalostmi a praktickými dovednostmi na střední škole. Pod dohledem laskavé paní profesorky žáci míchali peroxid s manganistanem, vzápětí to zasyčelo a v parách nad baňkou se zjevil tajuplný duch. Umývadlo polykalo nekonečné porce nejedlé jodo-peroxidové kaše, psalo se neviditelným písmem, vařila se chemikova káva, štiplavý zápach octu se měnil na voňavé květinové esence a soutěžilo se o nejdelšího faraonova hada. Zkušení studenti chemické školy nás pak nadchli dalšími efektními pokusy, při kterých proměnili desetikorunu ve zlato, odhalovali mezi námi kuřáky nebo vyráběli z Herkulesu fantastický sliz. Nakoukli jsme i do přírodopisné laboratoře, kde jsme pod mikroskopy zkoumali rostlinné buňky rajčete nebo jablka a celé to skončilo v laboratoři fyziky, kde jsme svorně pištěli při zásahu statické elektřiny. Fotky naleznete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv