Exkurze 9.CD – Dalešice, Dukovany

autor: | Pro 18, 2019 | Školní aktuality

Dne 11.12.2019 se konala exkurze do JE Dukovany. I přes to, že bylo mrazivé počasí jsme se na exkurzi vydali. Nejprve nás autobus zavezl k vodní elektrárně Dalešice, kde nám o ní žáci něco málo povykládali. Poté jsme vyjeli nahoru a prošli jsme se po hrázi této elektrárny. Pokochali jsme se a vydali se směr Dukovany. Tam nás čekala malá přestávka na jídlo a potom přišel čas na samotnou exkurzi. V informačním centru nás přivítaly zaměstnankyně IC. Nejprve jsme zhlédli film Blackout a poté nás provedly po informačním centru, kde měli modely JE. Nakonec nás pustily se podívat do herny, kde jsme si mohli vyzkoušet různé atrakce. Po celou dobu nám dělali doprovod Mgr. T. Kuneš a Mgr. M. Sekaninová.

A. Marková, K. Pěčková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv