Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

autor: | Kvě 5, 2014 | Školní aktuality

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

I letos žáci 9. ročníků podnikli exkurzi do vodní elektrárny Dalešice. Dozvěděli se mnoho zajímavého, zhlédli krátký film o historii elektrárny a pak se vydali do provozu. Nejvíce se žákům líbilo hluboko v nitru hráze. Zde je zaujala potrubí, která přivádí vodu na turbínu. Většina žáků byla překvapena jejich velikostí, vždyť takovým potrubím hravě projede například autobus. Po prohlídce následoval výklad o jaderné elektrárně Dukovany. Z této elektrárny přijela speciální průvodkyně, která vysvětlila vše o štěpení jádra a zodpověděla dotazy žáků. Do samotné elektrárny Dukovany jsme letos nejeli, neboť se informační centrum rekonstruuje. Příští rok se tam ale jistě podíváme.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv