Lyžařské kurzy Staré Hamry – Gruň 2022

autor: | Led 30, 2022 | Školní aktuality

Žákům sedmého a osmého ročníku jsme nabídli možnost strávit týden na horách a na chvilku se tak oprostit od současné covidové situace. První turnus odjížděl v neděli 9. ledna 2022 a zúčastnili se ho žáci 7.A, 7.C a 8.A. V sobotu 15. ledna je vystřídaly třídy 7.B, 7.D a 8 D. Ubytováni jsme byli v Domě svatého Josefa na hřebeni Gruně v Beskydech. Výcvik na lyžích, ale i na snowboardu, probíhal ve Skiparku Gruň. Po velké oblevě na přelomu roku nebyla sněhová situace ideální, avšak po celou dobu pobytu již panovalo počasí zimní a sněhu nám pomalu přibývalo. Každý den jsme mohli pozorovat velké posuny ve výuce lyžařů a snowboardistů, zejména u úplných začátečníků. Večery vyplnila různá témata týkající se lyžování a hor, program motivovaly zimní olympijské hry. Závěrečný den patřil závodům ve slalomu a tradičnímu maškarnímu reji. Oba kurzy se obešly bez vážnějšího zranění, ale nás těšil zejména fakt, že všichni přihlášení mohli na hory odjet a nikdo nemusel předčasně domů. Děti si tak pobyt užily a domů se vracely spokojené se spoustou nových zážitků.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv