Mc Donald´s Cup 2018/2019

autor: | Kvě 30, 2019 | Školní aktuality

Během měsíce května probíhal v celé republice již 22.ročník McDonald´s Cupu, fotbalové soutěže pro žáky I.stupně ZŠ. Soutěžilo se tradičně ve dvou kategoriích. Mladší chlapci byli nalosováni do okrsku v Drnovicích. Podařilo se jim porazit všechny své soupeře, až na sportovní školu z Purkyňky. Z druhého místa tak bohužel nepostoupili do okresního finále, ale jako loňský vítěz krajského kola, byli automaticky přiřazeni k sedmi vítězům jednotlivých okresů, a v Brně na Janouškově naši školu opět reprezentovali. Vítězství jako vloni to sice nebylo, ale 4.místo, je i tak velmi pěkný úspěch.
Starší chlapci o svém postupu z okrsku rozhodovali až v posledním zápase s Ivanovicemi. Stačila nám remíza, kterou jsme se silným protivníkem nakonec uhráli, a tým se tak mohl radovat z postupu do okresního finále. Tam jsme porazili tři soupeře ze čtyř, ale protože i ostatní týmy ztrácely, stačilo nám to nakonec na 1.místo a postup do krajského kola. Velmi deštivé počasí bohužel způsobilo, že turnaj v kategorii starších chlapců, musel být přeložen na další den. Kvůli absenci několika opor, které následující den jely na exkurzi do Prahy, jsme bohužel nebyli konkurenceschopní a v soutěži obsadili konečné osmé místo. I tak ovšem všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za bojovnost.

M. Havlíček

Výsledek obrázku pro mcdonalds cup 2019

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv