Vyškovskou přírodou prostřednictvím muzea

autor: | Kvě 26, 2019 | Školní aktuality

V únoru žáci 7. ročníku navštěvující Environmentální praktikum prožili v muzeu ve Vyškově výukový program Život ve středověku. Protože jsme tenkrát nestihli druhou naplánovanou část návštěvy – expozici Vyškovskou přírodou, cestu jsme si zopakovali a do muzea na interaktivní přírodovědnou výstavu se vrátili. V úvodu nás film Vyškovský časostroj provedl stamiliony let vzdálenou minulostí našeho regionu – od prvohor až do současnosti. Následovala prohlídka mnoha zvířat a rostlin, pozorovali jsme hmyz monokulární lupou, zkusili sestavit kostru lišky, otiskli stopy ptáků a savců. Poznávali jsme přírodní zvuky a vůně, pohladili si srst různých zvířat i pichlavé ostny ježka. Zábavně poučné odpoledne v muzeu ukončila hra na štěstěnu s otázkami, kterými jsme si získané poznatky zopakovali.

Mgr. Hana Pivečková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv