Náš žák ve finále soutěže IT-SLOT

autor: | Pro 21, 2022 | Školní aktuality

Finálovému kolu soutěže IT-SLOT 2022 předcházelo první kolo soutěže, do kterého jsme se letos poprvé přihlásili a zaregistrovali jsme 19 nadšených žáků, kteří měli o soutěž zájem a baví je IT. Soutěž je pro žáky 8. a 9. ročníku, kteří mezi sebou soupeřili v matematických a IT znalostech.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována logickému myšlení z oblasti matematiky.

Prvního kola soutěže IT-SLOT se zúčastnilo letos celkem 8284 žáků ze 187 škol z celé České republiky. Všichni naši žáci školy se umísti v prvním kole v první polovině výsledkové listiny. Nejlepšími řešiteli z naší školy byli Martin Macík 42. místo celkově a postoupil do finále a žák Michal Škurek 71. místo celkově, který byl také v první stovce soutěžích.

Finále soutěže se uskutečnilo 14. prosince 2022 v Praze v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky. Finále se účastnil i náš žák Martin Macík. V 11 h. proběhla registrace, v 11:30 h. uvítací slovo ředitele soutěže a v 11:45 h. soutěžící šli soutěžit online na PC v 25 otázkách, na které měli maximum 35 minut. Pořadí postupujících určoval počet správných odpovědí a při stejném počtu odpovědí rozhodoval čas, za který byly otázky zodpovězeny. Soutěžilo se o velmi pěkné a hodnotné ceny. Na prvních třech místech se umístili:

1. Daniel Kupec Základní škola a Mateřská škola Brno 11:48 23 bodů
2. Antonín Hrdlička ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 14:34 23 bodů
3. Adam Škeřík Základní škola Litomyšl, Zámecká 496 18:59 23 bodů

 

Ve finálovém republikovém kole Martin Macík skončil celkově na krásném 23. místě. Martinovi moc gratulujeme k úspěšnému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy ZŠ Rousínov v soutěži a přejeme mu mnoho úspěchů v dalším studiu.

Tomislav Kuneš, učitel IT a ICT koordinátor

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv