Žáci ZŠ Rousínov pomáhají v předvánočním čase

autor: | Pro 22, 2022 | Školní aktuality

Žákovská rada už dlouho přemýšlela, že by bylo skvělé, kdyby žáci naší školy podpořili nějaký charitativní projekt. Bavili jsme se o tom, zda se raději zapojit do charity Ježíškova vnoučata a podarovat staré lidi žijící v domovech důchodců, nebo vybrat nějakou charitu, kde podpoříme naopak děti z nemajetných rodin.

Zástupci žákovské rady nakonec takřka jednomyslně podpořili myšlenku, že by chtěli udělat radost dětem, které by jinak „od Ježíška“ možná žádné dárky nedostaly. Vybrali jsme charitativní projekt Krabice od bot, jehož podstatou je, že dárce připraví drobné předměty – hračky, psací potřeby, oblečení, kosmetiku atd., které hezky zabalí do krabice od bot, a označí, zda je dárek určený pro dívku či chlapce + věk (např. 10-12 let apod.). Takto připravený dárek pak odešle na sběrné místo České církve evangelické, která dárky rozveze do dětských domovů či do nemajetných rodin, jež registruje.

Do akce jsme se letos bohužel zapojili až na poslední chvíli, finální rozhodnutí tento projekt podpořit padlo až v pondělí 12. prosince. Aby se dárky dostaly ke svým adresátům, bylo třeba je připravit a odeslat do středy 14. prosince.

Je až neuvěřitelné, krásné a dojemné, jak učitelé i žáci naší školy zareagovali. Během úterý a středy připravili dárkové krabice, krásně je (většinou) zabalili do balicího papíru a označili výše uvedeným způsobem. Původní zadání bylo, aby každá třída z Habrovanské nachystala jednu krabici. Nakonec se však podařilo některým třídám těch krabic zkompletovat více, odeslali jsme jich tak ve středu odpoledne více než dvacet a jejich celková váha byla více než 60 kg. Srdečně děkujeme všem, kteří se k této akci připojili.

Za Žákovskou radu ZŠ Rousínov, Mgr. Jan Tvrdík

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv