Naši žácí v okresním a krajském kole basketbalu

autor: | Dub 6, 2018 | Školní aktuality

V 1. polovině března se ve Vyškově tradičně konala okresní kola chlapců a dívek v basketbale. Utkání starších hochů a dívek se uskutečnila na Letním poli. Jako první se představili starší chlapci. Po dvou porážkách ve skupině podlehli v boji o 5. místo Nádražce 16:20 a skončili šestí.
O dva dny později starší dívky obsadily čtvrté místo, byť ke třetímu místu nebylo daleko. Rozhodla o tom porážka s Tyršovkou Vyškov 7:11. Přestože obě družstva obsadila poslední místa, vyzdvihl bych fakt, že se turnaje alespoň zúčastnila. Z 20 škol na okrese jsou 4 dívčí týmy a 6 chlapeckých ukázkou toho, jak tento sport pomalu ustupuje do pozadí.
Týden na to se v kategorii AND 1 představila družstva mladších hochů a dívek. Turnaj probíhal v jeden den na ZŠ Tyršova ve Vyškově. Chlapecké týmy byly čtyři a hned v 1. zápase nám los přidělil favorita z Tyršovky. Zahráli jsme výborně v obraně, ale žalostná střelba nás bohužel odsoudila k porážce 2:6. Ve druhém zápase jsme rozdrtili Letní pole 21:4, a protože Tyršovka překvapivě podlehla Morávkové, byly před posledními dvěma zápasy, šance všech čtyř týmů naprosto rovnocenné. I s Morávkovou jsme udrželi vysoký standart a po vítězství 16:2 už jsme jen čekali na výsledek zápasu Tyršova – Letní pole. Pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství v tomto turnaji, nesměla v tomto zápase zvítězit Tyršovka. Ještě po třech čtvrtinách tohoto zápasu byl stav vyrovnaný, ale v poslední části domácí favorit dvěma koši zápas rozhodl pro sebe a v turnaji zvítězil. Náš tým obsadil skvělé druhé místo.
Ještě větší radost nám udělaly mladší dívky, které ve velmi vyrovnaných zápasech dokázaly přetlačit své soupeřky z Letního pole a Tyršovky a vítězstvím v turnaji si zajistily účast v krajském kole v Tišnově. Dívkám i chlapcům k tomuto úspěchu blahopřejeme.

Martin Havlíček

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv