Výstava Musil mnoha tváří v angličtině

autor: | Kvě 20, 2024 | Školní aktuality

9.května 2024 se skupina Konverzace v  anglickém jazyce s paní učitelkou Vazačovou jela podívat do muzea ve Vyškově na výstavu o Aloisi Musilovi. Průvodní slovo k výstavě anglicky přednášel  PhDr. Miroslav Nedorostek. Anglický výklad obsahoval informace o původu Aloise Musila, kde žil, kde se vyučil a co vše zažil, co objevil a co se mu přihodilo.  Po edukativní přednášce jsme zhlédly kratší dokument o jeho dobrodružném životě a na to navazovala badatelská hra “Poklad v poušti” s výhrou v podobě přívěšku. Prostor muzea byl malý a byl zcela zaplněn snímky Musilových objevů, jeho knižními díly,  orientálním nábytkem a jeho oděvy z Orientu. Uprostřed sálu se nacházela zmenšenina paláce, který Alois Musil s pomocí pouštních Beduínů objevil. Jakmile skončila prohlídka, tak jsme si mohly prohlédnout úchvatnou zahradu plnou rozkvetlých květin. Po celou dobu této exkurze jsme vše zaznamenávaly na mobilní telefon v podobě fotografií a krátkého videa. Na závěr jsme si zašly na delikátní zmrzlinu. 

 Žákyně 9.A. a 9.B

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv