Návštěva z Halászteleku 30. 11. – 2. 12. 2017

autor: | Lis 12, 2017 | Školní aktuality

Na přelomu listopadu a prosince navštíví naši školu žáci ze školy Bocskai Istvan Reformatus Oktatasi Kozpont z patnerského města Halásztelek v Maďarsku.

Bude to druhá návštěva maďarských žáků u nás – na jaře přijeli do naší školy s ukázkou bojového umění Hapkido. Naši žáci byli v Maďarsku na podzim roku 2016, kdy pod vedením učitelek fyziky Mgr. Moniky Mikuláškové a Mgr. Markéty Sekaninové prezentovali fyzikální projekt „Jak domy dýchají“.

Nynější podzimní setkání se bude týkat historie – maďarští žáci představí dějinné události v Maďarsku v 19. století, naši žáci představí české státní svátky a dějinné události a osobnosti, které se k těmto významným dnům vztahují.

Vzájemné návštěvy nabízí žákům příležitost poznat své vrstevníky z jiné země, žáci mohou prezentovat své znalosti v cizím jazyce a také se především mohou dozvědět něco nového i sami o sobě – třeba nakolik jsou schopni vzájemného porozumění i přes jazykovou bariéru.

Ráda bych poděkovala rodičům, kteří projevili zájem a ochotu maďarské žáky ubytovat. Rodiče, kteří by ještě byli ochotni zbývajících několik žáků ubytovat, nechť dají vědět na vazacovap@www.zsrousinov.cz. Děkuji.

Podrobné informace o návštěvě najdete zde.

Mgr. Petra Vazačová

Výsledek obrázku pro madarsko

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv