Není jen McDonald’s cup

autor: | Dub 21, 2024 | Školní aktuality

Ve čtvrtek 18.4. se naši nejstarší vydali na turnaj v Minikopané do Vyškova. Cílem bylo postoupit ze skupiny, a to nejlépe z prvního místa, abychom se v případném souboji o postup nepotkali s fotbalovou školou Purkyňova. Osud nám trošku nepřál…kvůli dopravnímu kolapsu jsme na první utkání dorazili se zpožděním.

Kluci hned naskočili do zápasu s vyškovským gymnáziem, ale nemohli se dostat do tempa. Hra byla neurovnaná a když už to vypadalo, že alespoň remizujeme, tak v poslední minutě inkasujeme hloupý gól. Škoda, protože to nakonec rozhodlo o tom, že v zápase o postup potkáme ZŠ Purkyňova.

Ale ještě ke skupině. Zbývající dva zápasy proti ZŠ Tyršova a ZŠ Morávkova zvládáme s přehledem a je jen otázkou, zda vyhrajeme dva nebo pět nula. Dobrá hra kluků.

No a nakonec nás čeká zápas o postup do další fáze s vítězem druhé skupiny ZŠ Purkyňova, která svoji skupinu vyhrála s přehledem se skóre 15:0. Taktika byla jasná, hrát z bloku zezadu a pokusit se nějakým rychlým protiútokem soupeře překvapit. Purkyňka nás tlačí, ale kluci drží a co projde přes obranu chytá výborný Michal v bráně. Už už to vypadá, že zápas skončí 0:0 a budou penalty. Jenomže v poslední minutě nám propadá míč středem a soupeř své šance využije. Škoda. Soupeř byl lepší, ale kluky musím pochválit, jak k celému turnaji přistoupili a odmakali ho. Díky

Sestava: Juráček, Vintr, Šimáček, Bartošek, Hrachovina, Kuklínek, Hanák, Doležel, Vanderka, Ambrozek, Imriška

Jiří Hýzl

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv