Okresní kolo chemické olympiády

autor: | Bře 20, 2017 | Školní aktuality

Okresní kolo chemické olympiády

Víte, co mají společné amatl a Rosettská deska? Na obojí se v minulosti psalo, ale v různých částech světa. Papír, cukry , uhlí a další přírodní materiály, jejich výroby a důkazy byly stěžejními tématy 53. ročníku chemické olympiády. Zúčastnily se jí i 3 dívky z 9. ročníku naší školy, které postoupily ze školního do okresního kola. Uskutečnilo se v pátek 3. března na ZŠ Nádražní ve Vyškově a děvčata na něm velmi dobře reprezentovala naši školu. Nejúspěšnější z nich, Eliška Havlíčková, získala 3. místo, 6. příčku obsadila Liduška Žídková a Marta Černá skončila desátá. Gratulujeme!

P.S.: A víte, co mají rozdílné amatl a Rosettská deska? Na amatl psali Aztékové v Mexiku a vyráběli ho z kůry fíkovníků, zatímco slavná Rosettská deska, díky které bylo rozluštěno egyptské písmo, byla ze žuly a používala se na africkém kontinentu.

Výsledek obrázku pro chemická olympiáda 2017

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv