Okresní kolo chemické olympiády

autor: | Bře 30, 2023 | Školní aktuality

Dne 6.3. proběhl na ZŠ Nádražní ve Vyškově další díl okresní chemické olympiády, dle organizátorů již 56. ročník. Hlavní roli ve všech úlohách měl tentokrát dusík a jeho sloučeniny. Zadavatelé soutěžních úkolů se snažili zajímavě rozšířit soutěžícím jejich obzor o tomto biogenním prvku a dalece přesáhli základní informace, které poskytuje učebnice chemie či samotná výuka. Pustit se do řešení teoretického i praktického školního kola představovalo vynaložit hodně volného času vyhledáváním a tříděním informací na internetu, doplněného i účastí na několika ranních seminářích z chemie. A tohle z naší školy velmi dobře zvládla dvě děvčata z 9.D Leona Suchánková a Julie Skácelová.

Po úspěšném školním kole, které proběhlo v únoru, se obě žákyně kvalifikovaly do okresního kola. Bohužel, Julie onemocněla den před soutěží a Lea sice dorazila, ale držela se jen díky ranní dávce Paralenu. Nicméně v soutěži, i přes zdravotní handicap, zabojovala a umístila se na velmi pěkném 4. místě v závěsu za žáky z Gymnázia Vyškov a ZŠ Nádražní Vyškov.

Gratulujeme

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv