Olympiáda v českém jazyce

autor: | Pro 18, 2014 | Školní aktuality

Dne 11.12.2014 se konalo školní kolo soutěže Olympiáda v českém jazyce.  Zúčastnilo se jí 11 soutěžích z 8. a 9. ročníku. Soutěžilo se ve dvou disciplínách – v jazykovědné části rozhodovala slovní zásoba, pohotovost, sečtělost a samozřejmě taky znalosti z výuky, ve slohové části hrála důležitou roli nápaditost a schopnost napsat za 60 minut slohovou práci na téma Pohled z okna. Soutěž byla letos velmi vyrovnaná, všichni pracovali soustředěně a podali velmi dobré výkony.

Na 1. místě se umístila Eva Zabloudilová z 8.B, která celou soutěží prošla se ztrátou pouze jednoho bodu. Blahopřejeme!

Pohled na pořadí nejlepších soutěžích:

1. E. Zabloudilová  8.B     31 bodů

2. K. Bradáčová      9.A     28 bodů

3. K. Smisitelová    8.A    27 bodů

4. A. Coufalová       9.C     26 bodů

První dvě žákyně nás budou v únoru reprezentovat v okresním kole OČJ, tak jim všichni držme palce.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv