Olympiáda v českém jazyce

autor: | Úno 24, 2016 | Školní aktuality

Olympiáda v českém jazyce

V pondělí 8. 2. 2016 se ve středisku volného času Maják ve Vyškově konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovaly dvě dívky – Eva Zabloudilová a Sára Machová. V konkurenci 23 soutěžících ze základních škol i z víceletých gymnázií vyškovského okresu se dokázaly prosadit, přestože úkoly mluvnické i slohové části byly tentokrát velmi náročné. Sára se soutěže účastnila poprvé a obsadila pěkné 10. místo. Eva využila svoje zkušenosti z olympiády v loňském roce, na soutěž se dobře připravila, obsadila se ztrátou jednoho bodu 2. místo a bude naši školu reprezentovat v kole krajském, které se bude konat v dubnu v Brně. Děvčata, blahopřejeme a děkujeme.
Andrlová L.

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv