Poslední výlet

autor: | Čvn 20, 2016 | Školní aktuality

Poslední výlet

V úterý 14.června se obě deváté třídy vydaly na společný výlet, jehož cílem se stalo 6. největší město v republice, Olomouc.
Sešli jsme se již v 7:20 ráno, a byť se touto dobou v okolí Rousínova rozprostírala mlžná pole, vyjeli jsme do nádherného slunečného dne, který byl jako stvořený k jízdě na raftech a návštěvě lanového centra. Po příjezdu do cíle výletu se účastníci rozdělili na dvě skupinky. První skupina, vedená kantorskou dvojicí p.uč. Smejkalová a p.uč. Hýzl, se prve vrhla na pomyslný souboj s lany vysoko nad zemí. K dispozici byly tratě pro jednotlivce či dvojice a také obří houpačka, ze které šlo vidět do dalekého okolí. Druhá skupina v čele s p.uč. Šullovou se vrhla do proudu 22. ramene řeky Moravy. Instruktoři Honza, Honza a Honza nám všem byli oporou, a tak se nikdo v průběhu plavby neochladil pádem do vody. Skupiny se následně vyměnily a všichni jsme se setkali u společného oběda, u pizzy. Na závěr hezkého dne nás ještě čekala zajímavá prohlídka historického centra Olomouce a hodinový rozchod v Šantovce plné obchodů.
Z výletu jsme si odvezli spoustu úsměvných vzpomínek a zkušeností, pokořili jsme svůj strach a domů se vrátili bez úhony, všichni živí, zdraví a šťastní.

Eva Zabloudilová, žákyně IX.E

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv