Program vzájemného učení pro 9. ročník

autor: | Led 29, 2015 | Školní aktuality

Program vzájemného učení pro 9. ročník

Další velmi zdařilou akcí vzájemného učení ve spolupráci s Gymnáziem J.G. Mendela v Brně byl výukový program pro 28 žáků z 9. ročníku. Dne 28.1. 2015 se naši žáci zúčastnili ve výukové učebně gymnázia přednášky s názvem „Je radioaktivita nebezpečná?“, kde se dozvěděli o účincích radioaktivních látek na člověka a o způsobech, jak se před nimi chránit. V druhé části nás autobus dopravil do nově přebudované Hvězdárny a planetária na Kraví hoře, kde jsme v digitáriu zhlédli dechberoucí vyprávění o jednom z největších astronomických dobrodružství, do kterého se lidstvo pustilo. Vydali jsme se  na výlet kosmickým prostorem, pozorovali jsme místa vzdálená desítky světelných let, prolétli jsme se kolem nejjasnější hvězdy Sirius a prohlédli jsme si kosmickou observatoř GAIA, která bude v následujících letech sledovat pohyby a vlastnosti až miliardy vesmírných těles. Představení nám dalo nahlédnout díky originální vizualizaci nejen do míst z dávné minulosti, ale ukázalo nám i svět nejmodernějších technologií. Fotky z akce naleznete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv