Programujeme a stavíme roboty v informatice

autor: | Dub 7, 2023 | Školní aktuality

Při výuce informatiky žáci letos opět programují a staví roboty. Na prvním stupni používáme pro edukaci žáků praktické programování pomocí malých robotů – Ozobotů a aplikace Ozoblockly a stavebnice VEX 123 s online aplikací VEX. Pro vyšší ročníky na druhém stupni využíváme pro programování online aplikace VEX s více funkcemi a nastaveními a robotické stavebnice VEX GO a IQ. Žáci se učí postupně programovat od jednodušších věcí až po sestavení robota VEX IQ a jeho naprogramování podle zadání a spuštění. Žáky programování a sestavování robotů velmi baví a jsou nadšeni z toho, co všechno už umí sami vytvořit a naprogramovat. Žáci v sobě díky této aktivitě našli další potenciál svého rozvoje a kreativity a učí se postupně nové věci a rozvijí logické myšlení.

 

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv