Republikové finále OVOV poprvé v Brně

autor: | Zář 14, 2016 | Školní aktuality

Republikové finále OVOV poprvé v Brně

Letos se již po 7. konalo Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, poprvé však v Brně. Jihomoravská metropole přivítala nejlepší chlapce a dívky ze základních škol a víceletých gymnázií. Za horkého počasí se do sportovního areálu VUT Palackého sjelo celkem 642 závodníků. Nechyběly ani zahraniční výpravy ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Ze čtyř žáků a žákyň naší školy, kteří se probojovali až do finále, nás nakonec reprezentovaly jen Natálie Jelínková z 8. A a Michaela Tomanová ze 7. B, obě v kategorii 2003. Za velmi teplého počasí se obě dívky popraly se všemi disciplínami velmi statečně. Celkové výsledky finále OVOV naleznete zde.

Slavnostní finále proběhlo za přítomnosti významných osobností české politiky i sportu. S dětmi si přišli zazávodit i někteří olympionici, kteří nás, ani ne před měsícem, reprezentovali na Letních olympijských hrách v Riu. Kromě sportu si účastníci užili bohatý doprovodný program jako například seskoky parašutistů, ukázky výcviku filmových psů, focení a malování s olympijskou symbolikou, korfbal nebo horolezeckou stěnu. Společně s dětmi si desetiboj vyzkoušeli i někteří učitelé. Vítězným družstvům, jednotlivcům i pedagogům ceny předávaly spolu se Šárkou Kašpárkovou i výškařka Michaela Hrubá a vodní slalomářka Kateřina Kudějová. Všem žákům naší školy přejeme do celého školního roku mnoho sportovních úspěchů.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv