Šachový krajský přebor družstev škol

autor: | Úno 13, 2020 | Školní aktuality

Dne 28. 1. 2020 se čtyřčlenný šachový tým naší školy zúčastnil „Krajského přeboru družstev škol“ v Břeclavi.
Na první šachovnici soutěžil Jan Hvozdovič, který je dlouhodobou oporou šachového týmu a jeden z nejlepších hráčů v kraji. Svoje kvality potvrdil a ze sedmi zápasů pět vyhrál. Jeho výsledek byl třetí nejlepší na celém turnaji. Velmi dobrých výsledků dosáhl na druhé šachovnici také Tomáš Boba, který třikrát vyhrál a jednou remizoval. Tito výborní hráči bohužel neměli na naší škole ve své věkové kategorii další spoluhráče, proto byl tým poněkud netradičně doplněn šachovými nadějemi z řad mladších žáků. Tohoto nelehkého úkolu se velice odvážně ujali Tom Daněk a David Ambrozek ze 4. třídy, kteří chodí do šachového kroužku prvním rokem. Svými výkony všechny mile překvapili. Nedávali nic zadarmo ani o mnoho let starším a často mnohem zkušenějším soupeřům a dokonce přidali pár vítězných bodíků.

Pro celý tým je tedy velkým úspěchem 10. místo na prestižní a silně obsazené krajské soutěži. Za úspěchy našich šachistů stojí dlouhodobá práce trenéra šachového kroužku pana Jana Hvozdoviče, kterému tímto za jeho práci velice děkujeme.

Tomovi B. a Honzovi H. děkujeme za dlouhodobou reprezentaci školy a přejeme jim, aby jim šachy byly zábavnými společníky i na středních školách, na které se chystají.

Mladším chlapcům děkujeme za statečnost a přejeme jim úspěchy i v dalších letech.

Mgr. Monika Mikulášková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv