Seasons in the garden

autor: | Bře 31, 2024 | Školní aktuality

Jak vypadají jednotlivá roční období v zahradě? Které činnosti provádíme na zahradě na jaře, v létě, na podzim a v zimě? To byla hlavní témata lekce Seasons in the garden, kterým jsme se věnovali v blokové výuce 7.B. Propojil se přírodopis, zeměpis a pěstitelství s angličtinou. Po úvodním videu Mother Nature vkládali žáci prostřednictvím tabletů do interaktivní tabule v aplikaci Teams klíčová slova a obrázky.

Následovala tvorba otázek, společně jsme jich vymysleli dvacet. Každý pak pracoval se svým vybraným obrázkem a odpovídal na otázky v rozhovorech ve dvojicích. Nejtěžší bylo přiřadit anglicky pojmenované činnosti k jednotlivým ročním obdobím. Neznámé výrazy pomohly objasnit slovníky. Své poznatky zapracovaly skupiny ve školní zahradě do živých obrazů a scének. Závěrečná reflexe hledala odpověď na otázku „Kdyby dnešní lekce byla cokoli, co se dá najít v zahradě, byla by…“

…byla by mlha, protože jsme ze začátku nevěděli, kde jsme a co děláme a po chvíli jsme se rozkoukali….

…byla by strom, protože pochází z jiných zemí a my jsme mluvili jiným jazykem…

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv