Škola po škole – Víkend otevřených zahrad 10. 6. 2023

autor: | Čvn 12, 2023 | Školní aktuality

Dne 10.6.2023 se uskutečnily na naší škole dvě akce pro veřejnost: Víkend otevřených zahrad a Škola po škole. Akce Škola po škole byla k 60. výročí otevření budovy školy. V rámci této akce jste mohli vidět odborné učebny, fotovideo z akci, zázemí školy a mohli jste si vyzkoušet:

• Cizojazyčné křížovky, doplňovačky a kvízy,
  • zazpívat anglické písničky (pro děti),
  • pozorování světa termokamerou,
  • roztočit motorek palivovým článkem na vodu,
  • zhlédnout chemickou show (v 16 h v učebně chemie),
  • sestavit filtrační aparaturu a vyzkoušet si bezpečné pokusy,
  • poznávat koření (pro dospělé),
  • přírodovědné kvízy o ceny pro starší žáky i dospělé,
  • práci s mikroskopem a preparáty,
  • zeměpisný online testy,
  • programování robota, 3D modelování, vyzkoušet si kybertes, aj.

V ukázkové přírodní školní zahradě, která je tradičně zapojena do celostátního Víkendu otevřených zahrad jste mohli vidět a vyzkoušet si:

• Jak se v zahradě s našimi žáky učíme.
  • Bylo možné vyzkoušet  netradiční aktivity z venkovní výuky různých předmětů.
  • Mohli jste se zapojit do akce Swap neboli výměny zahradních i pokojových rostlin, které nepotřebujete, za jiné.
  • Komentované prohlídka od 15:00 h. nabídne inspiraci na jednoduché úpravy zahrady, aby byla připravená odolávat klimatickým změnám.

Že je zahrada úspěšná i za hranicemi Rousínova, svědčí třeba i článek pod tímto odkazem.