Školní kolo soutěže Rubikon

autor: | Úno 20, 2017 | Školní aktuality

Školní kolo soutěže Rubikon

V úterý 14. 2. 2017 proběhlo školní kolo soutěže Rubikon.

Projekt Rubikon je o rizicích sázení a také o zodpovědném rozhodování v životě. Rubikon se týká, mimo jiné, zákonů a jejich respektování, především zákona 202 z roku 1990, kterému se říká „loterijní” zákon. Rubikon připomíná, že sázení je u nás do 18 let zakázáno. Chce ukázat, že sázka může být dobrý a zábavný sluha, ale také zlý pán. Proto tento projekt nabízí modelové situace a disciplíny, aby si účastníci sami na vlastní kůži riziko sázení vyzkoušeli.

Školnímu kolu předcházely aktivity v hodinách občanské výchovy, někteří žáci si vyzkoušeli své znalosti, ale i ošidnost sázení v soutěži Rubikon on-line.
Školního kola soutěže se zúčastnila čtyři družstva z osmých a devátých ročníků. V náročném pětikolovém klání museli soutěžící prokázat znalost zákonů, zručnost, obhájit svůj názor, rychle se rozhodovat, zvažovat riziko sázky. To vše se v konečném součtu získaných a prosázených bodů nejlépe podařilo družstvu ve složení Magda Malá, Tereza Bobová, Marta Černá, Natálie Kušnierová a Víťa Marek z 9. B. Toto družstvo bude reprezentovat naši školu v dalším kole soutěže.
Vítězům gratulujeme, velká pochvala za pečlivou přípravu a ochotu zúčastnit se však patří všem soutěžícím.
A pokud si právě teď říkáte, že byste se chtěli o soutěži RUBIKON dozvědět víc, informace můžete najít na www.projektrubikon.cz.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv