Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“

autor: | Lis 26, 2019 | Školní aktuality

Tato soutěž je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Žáci v rámci soutěže musí prokázat patřičné vědomosti z chemie i praktickou zručnost v laboratorním cvičení. Soutěž je finančně podpořena odbornou veřejností a firmami podnikajícími v chemickém průmyslu, a proto je snažení žáků od krajského kola oceněno velmi hodnotnými cenami.Výsledek obrázku pro Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“

Na naší škole probíhalo letošní školní kolo pro nadějné chemiky v týdnu od 18.- 22.11. Soutěž byla dobrovolná a přihlášení žáci z 9. ročníku odpovídali na soutěžní otázky v hodině chemie. Téma soutěže se soustředilo hlavně na běžné kovy a jejich vlastnosti, dále na slitiny kovů, jejich reakce a výrobu. Mezi hádanky tentokrát určitě pro žáky patřily specifické názvy jednotlivých úseků výroby oceli i používané nástroje.
Celkově se soutěže zúčastnilo 24 žáků. Do krajského kola do Brna, které se uskuteční 10.12., postupují nejúspěšnější z nich:

1. Marie Černá
2. Tomáš Boba
3. Anna Havlíčková
4. Giulia Zonzin (náhradnice)

Gratulujeme postupujícím a všem ostatním, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme, že zapřemýšleli nad zajímavými a občas záludnými otázkami.

A. Šullová, M. Raclavská

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv