Olympiáda v českém jazyce

autor: | Pro 4, 2019 | Školní aktuality

V úterý 19.11. 2019 se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže určené žákům 8. a 9. ročníku se zúčastnilo 23 zájemců. V jazykové části uplatnili soutěžící nejen znalosti nabyté v hodinách, ale i bohatost slovní zásoby, pohotovost, nápaditost,  jazykový cit  a sečtělost.Výsledek obrázku pro olympiáda z čj
V této části dosáhla nejlepšího výsledku Julie Sekaninová. Slohová část prověřovala spisovatelské nadání, fantazii a schopnost se rychle a zajímavě vyjadřovat. Žáci se dověděli téma soutěžní práce (Tomu říkám překvapení) a poté měli 60 minut na to, aby námět ztvárnili po svém v libovolném slohovém útvaru. Za svou práci nejvíce bodů získala Julie Sekaninová a Anna Havlíčková.

Celkové pořadí nejúspěšnějších žáků:
1. Julie Sekaninová 9.A
2. Anna Havlíčková 9.A
3. Anna Hofmanová 9.B a Adam Šlimar 8.B

Julie Sekaninová Anna Havlíčková budou školu reprezentovat v okresním kole Olympiády v ČJ. Budeme držet pěsti, ať se jim podaří dosáhnout pěkného výsledku.

Pro informaci: Zadání a řešení jednotlivých postupových kol pro 45. ročník 2018/2019 OČJ – soubory ke stažení níže:

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv