Štafetový pohár

autor: | Kvě 9, 2023 | Školní aktuality

V úterý 2.5.2023 proběhly na Letním poli ve Vyškově tradiční atletické závody ve Štafetovém poháru. Do letošního okresního kola se přihlásilo šest základních škol. Nejprve absolvovali svůj závod na 8 x 100 m dívky a chlapci z 1. – 3. ročníku. Naši mladší závodníci zaběhli třetí nejlepší čas. Po nich následovala štafeta 8 x 100 m 4. – 5. ročníku. Při vypjatém závodu nám bohužel jeden ze soupeřů při předbíhání nechtěně srazil na tartan F. Šmerdovou, která skončila s ošklivě podřenou rukou na ošetřovně. Tím jsme přišli o cenné vteřiny, ale po dohodě s pořadateli jsme dostali šanci na reparát. I s vidinou toho, že každého závodníka ještě čeká další dvoustovka, jsme se rozhodli závod zopakovat. Naši běžci ukázali velkou bojovnost a vyběhli si druhý nejlepší čas. Závěrečným během byla smíšená štafeta na 8 x 200 m. Každá škola sestavila dvě štafety, a ta rychlejší se připočetla ke dvojici předešlých časů. Po odběhnutí už jsme jen netrpělivě čekali, jak to nakonec dopadne. Štěstí nám letos přálo. Poprvé jsme se vyšplhali na medailové pozice a převzali bronzové medaile i s krásným pohárem. Před námi skončila ZŠ Purkyňova, stupně vítězů obsadila ZŠ Letní pole. Všem našim žákům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

O tento krásný výsledek se zasloužili: K. Kožušníková, P. Doležel, M. Neumann, T. Hudec, E. Mikešová, B. Mazlová, A. Krejčí, S. Severová, Š. Straňák, S. Votava, K. Matúšková, N. Wagnerová, M. Mikešová, F. Straňák, I. Burdeinyi, S. Čermák, Š. Quirenc, F. Šmerdová, A. Lochmanová.