Sto patnáct dobrých skutků

autor: | Dub 21, 2016 | Školní aktuality

Sto patnáct dobrých skutků

115 osob se v pondělí 18. dubna 2016 dobrovolně zapojilo do úklidu, který pořádala naše škola ve spolupráci s Klubem seniorů a Mateřským centrem Pohádka v rámci celostátní akce Ukliďme Česko. Celkem 86 dětí a 29 dospělých pomohlo se sběrem odpadu na veřejném prostranství Rousínova. A že bylo co uklízet! Dobrovolníci vytvořili jedenáct pracovních čet a vydali se na předem stanovené úseky. Postřehy a dojmy patnáctileté Sáry přibližují průběh první části odpoledne: „Do této akce jsem se zapojila, protože mi není jedno, jak se kolem nás povalují odpadky. Něco podobného jsem zažila už na táboře a vím, že uklízení nemusí být jen nechutné, ale může být také docela zábavné. Nejvíce mě překvapilo složení naší skupinky „uklízečů“. O většině holek (byly tam pouze holky) jsem si myslela, že jim nic moc špinavá práce neříká. A najednou jsme všechny na sobě měly reflexní vesty a rukavice a vydaly jsme se vypořádat s nepořádkem. Asi nikdy nepochopím, jak vůbec lidé mohou vyhodit takové věci, které jsme společně s učiteli našli. Na dvoukilometrovém úseku jsme nasbírali 11 pytlů odpadu, poskládali pomalu celé auto, nový šatník a mohli otevřít prodejnu se skleničkami od alkoholu. Chvilku jsme si dokonce mysleli, že jsme našli mrtvolu.“ Někteří lidé jsou nepořádní. Doufejme, že se nenaplní slova deváťačky Nikoly „Jestli to takhle bude pokračovat, Země se za chvíli zahalí do odpadků,“ a naše okolí zůstane čisté.
Po práci legraci – v druhé části odpoledne si sběrači zaslouženě užili opékání špekáčků a jablek, ale především bohatou tombolu. Ten den vyhráli všichni. Dárky a barevné tašky na tříděný odpad do domácnosti byly připraveny pro každého. Hřejivý a nenahraditelný pocit z dobrého skutku je však nejcennější odměnou. Děkujeme všem, kteří se na úspěchu akce podíleli.
Fotografie z průběhu celého odpoledne naleznete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv