Technická olympiáda

autor: | Říj 27, 2023 | Školní aktuality

Ve čtvrtek 19. října 2023 se na Střední Polytechnické škole ve Vyškově, pod záštitou MAP Vyškovsko, konal již 3. ročník Technické olympiády. Soutěž byla určena pro žáky 2. stupně, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích: technické myšlení, zručnost, počítačová dovednost, kreativní přístup a myšlení. Soutěže se účastnilo letos osm základní škol z celého okresu Vyškov. Letos byli soutěžící prověřeni v těchto disciplínách: Vytvoření rysu pro CNC stroj pomocí aplikace Solid Works na PC, virtuální svařování, měření výrobků, přepravy materiálu pomocí ručního paletovacího vozíku, komplementace a demontáž dřevěné EURO palety.

Naši školu reprezentoval čtyřčlenný tým ve složení žáků 7. a 9. ročníku (Ondráčková, Macík, Adámek, Kuklínek). Některé úkoly v kategoriích plnil tým společně a některé úkoly každý žák samostatně. Body se žákům po disciplínách sčítaly. Žáci si při plnění jednotlivých úkolů vedli úspěšně. V závěrečném napínavém sčítání bodů a závěrečném vyhodnocení skončil náš tým na pěkném čtvrté místě. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další ročník.