Týden plný radostí – LVK

autor: | Úno 13, 2015 | Školní aktuality

Týden plný radostí – LVK

Lyžařský kurz, který proběhl od 10. do 17. ledna 2015 v beskydské lokalitě Staré Hamry – Gruň, prožilo se svými instruktory 44 žáků 7.ročníku naší školy. Hned v úvodu účastníci zdárně vyřešili osmisměrku s tajenkou, která zněla – Prožijte týden plný radostí. Jak se to povedlo?
Letos jsme se těšili na novou dvousedačkovou lanovku a doufali, že tak teplá zima jako vloni už nás nemůže potkat. Vypadalo to nadějně! Ještě den před naším příjezdem panovalo na Gruni nádherné počasí se spoustou sněhu, bohužel hned ze soboty na neděli přišla na Beskydy velká obleva s teplotami okolo 10°C, která zasněženou krajinu přes noc změnila k nepoznání. Neděli jsme museli zvládnout na zbytcích sněhu. Naštěstí další noc připadlo pár centimetrů sněhu nového, díky němuž jsme výcvik zvládli bez problémů až do konce.
Součástí programu kurzu byla opět témata z kapitol teorie lyžování. Žáci zhlédli legendární výukový film Lyžování a DVD Carving, výtvarně zpracovávali téma Nebezpečí hor, absolvovali hru Desatero lyžaře, besedovali s instruktory o lyžařské výstroji a výzbroji. Lyžařské sportovní disciplíny a naši úspěšní reprezentanti v nich se ukázali býti pro většinu účastníků velkou neznámou. Teoretickou část lyžařského výcviku doplnila přednáška s dobovými fotografiemi o historii lyžování. Celý týden byl zakončen slalomovým závodem speciál. Jako každoročně proběhl maškarní rej na lyžích.
Osmisměrkové přání z prvního dne se naplnilo, zejména uprostřed týdne jsme prožili pár nádherných slunečných dní na zdravém horském vzduchu. Komentáře žáků – lyžařů, které napsali poslední večer pobytu, tato slova potvrzují.
„Už od příjezdu se mi tu hrozně líbilo. Vařili tu výborně a bylo tu všechno čisté. Nejvíce jsem byla ráda z toho, že je sníh a že nám s holkama vyšel pokoj i oddíl. Na svazích byla sranda, hodně jsem se od začátku týdne naučila a zlepšila. Doufám, že až pojedu s mamkou a taťkou na hory, bude to taky super jako tady. Lucka“
„Hned druhý den jsme šli na svah a tam jsem stál poprvé v životě na lyžích!! Přiznám se jak jsem furt padal, tak mě to přestávalo bavit. A třetí den už jsem to začal ovládat, tak mě to začínalo bavit. Ale strašně rychle to uteklo:-( Moc vám děkuju!! Bořík“
„Lyžování bylo naprosto úžasný! Přístup instruktorů byl fajn, ještě nikdy jsem se s učiteli tak nezasmála, připadali mi jako kamarádi. Společenské programy byly taky super. Není nic co by se mi nelíbilo. Nevím…no byla to prostě bomba. Děkuju moc za všechno, Klára“
„Mně se líbilo všechno. Počasí nemohlo být lepší, svah výborný a o instruktorech ani nemluvím. Paráda! Jídlo výborné a taky jsem se naučil být konečně samostatný! Dávám 1**, David“
„Týden byl zkrátka plný radostí. Těchto nezapomenutých sedm dní ve mně vzbudilo dojem tak, že si myslím, že vždycky, když si na lyžák vzpomenu, budu mít slzy v očích. Bude se mi stýskat. Omlouvám se všem učitelům, ale tenhle týden byl tak úžasnej, že si troufám říct, že stojí za to propadnout (abych mohl jet jako sedmák znovu). Děkuju, Jirka“
Fotografie z LVK najdete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv