Ukliďme Česko

autor: | Dub 18, 2022 | Školní aktuality

V úterý 29. března 2022 se v rámci tradiční celostátní akce Ukliďme Česko zapojilo do úklidu Rousínova 107 žáků a 14 učitelů naší školy. Dobrovolnický úklid nepořádku na veřejném prostranství města pomohly zorganizovat žákyně volitelného předmětu Environmentální praktikum. Osmačkám Elišce, Gabče, Katce a Pavle zjednodušila plánování jejich myšlenková mapa. Domlouvaly spolupráci na městském úřadě, vytvořily plakáty, hlásily školním rozhlasem a v den úklidu zajišťovaly hladký průběh celého odpoledne. Jedenáct skupin dobrovolníků vyčistilo od odpadků okolí školy, nedaleké sídliště, sportovní areály, autobusové nádraží, ale také cyklostezky i místa kolem cest a potoků. Po ukončení úklidu se děti a dospělí sešli v TyMyJáNové zahradě na pikniku. Děkujeme Městu Rousínov za zajištění pracovních rukavic, pytlů i závěrečného pohoštění. Díky patří všem, kteří přispěli ke zlepšení čistoty životního prostředí.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv