Vánoce, Vánoce přícházejí…

autor: | Pro 5, 2017 | Školní aktuality

zpívejme přátelé….  Krásnými vánočními koledami pěveckého kroužku pod vedením paní učitelky Vanderkové byl na naší škole zahájen letošní Vánoční jarmark. Uskutečnil se poslední listopadovou sobotu dne 25. 11.2017. První patro školy se opět proměnilo v chvojím vyzdobené a provoněné vánoční tržiště s prodejem žákovských výrobků a s hemžením v dílničkách. Na stáncích děti nabízely vánoční stromečky z vaty i papíru, věnce, svícny, sněhuláčky, zápichy a spoustu další pěkné dekorace, kterou samy vyrobily. Na dílničkách žáci pod vedením pedagogů radili a pomáhali příchozím si vlastnoručně vyrobit další vánoční ozdoby. Vyráběly se látkové koule a hvězdy z pedigu, zdobily se andělky a kapříci z keramiky, z plechů se chodbami linula neodolatelná vůně čerstvě upečených minivánoček a v dílnách se brousily bzučící hudební nástroje zvané čaringy. Jinde se zase malovalo barvami na obličej, psalo se Ježíškovi a kdo dostal chuť na něco sladkého, mohl si pochutnat na některém z domácích zákusků a posedět u šálku horkého čaje, kávy či punče v kavárně.
Zájem o tuto akci ze strany veřejnosti byl opět veliký a díky pomoci všech ochotných žáků a učitelů si návštěvníci odnášeli do svých domovů nejen pěkné výrobky, ale i kousek hřejivého vánočního kouzla společné pohody a radosti, který jsme se snažili pro ně v přicházejícím adventním čase na jarmarku vytvořit.
Zvláštní poděkování za práci patří naší neúnavné a usměvavé paní učitelce Ivě Mertové, která skvěle zvládla připravit nejen dílničky, ale i náročnou organizaci jarmarku.
A. Šullová

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv