Velikonoční dílničky na Základní škole v Rousínově

autor: | Bře 30, 2016 | Školní aktuality

Velikonoční dílničky na Základní škole v Rousínově

Na Zelený čtvrtek 24.3. 2016 měl být na chodbách a ve třídách Základní školy v Rousínově klid, protože dětem a učitelům začaly podle školního kalendáře velikonoční prázdniny. Stalo se však pěknou tradicí, že právě tento den se už poněkolikáté otevřely dveře školy, aby přivítaly malé i velké návštěvníky na Velikonočních dílničkách. Pod vedením paní učitelky Mertové již třetím rokem učitelé společně se žáky druhého stupně připravili v přízemí školy 13 velikonočních dílniček pro veřejnost – drobotinu předškolního věku a jejich doprovod i větší děti. Během dopoledne si tak příchozí mohli v dílničkách s pomocí žáků nebo učitele uplést pomlázky, nabarvit si mramorovaná, vosková, či vyrobit si látkou potažená patchworková vajíčka nebo si barevnou polevou pomalovat perníčky pod vedením zkušené perníkářky paní učitelky Flösslerové. V dárkové tašce, kterou si sami mohli dozdobit si odnášeli i další krásné jarní a velikonoční dekorace – motýlky, včeličky, žabičky, kozlíky a slepičky jako zápichy v květináčku s osením, zajíčky na vařečkách, kohoutky a sluníčka z lýka, věnečky z březového a vrbového proutí nebo kuřátka zvaná řeřicháčci. Při takovém tvoření přišla chuť i na něco dobrého – i na to se tady pamatovalo. V kavárničce usměvavá děvčata nabízela kromě čaje a kávy různé sladké dobroty – ovocné, šlehačkové i kokosové řezy, banánové muffiny a ořechové rohlíčky, které napekly šikovné paní učitelky.
Zájem veřejnosti byl opravdu velký a podle spokojených úsměvů návštěvníků se akce hodně vydařila. Propojení společně stráveného času a tvořivosti dětí a rodičů přispělo určitě k příjemnému prožití tohoto dopoledne. Poděkování patří všem učitelům a žákům, kteří se na této akci podíleli.
A. Šullová

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv