Vida park aneb škola hrou

autor: | Čvn 16, 2015 | Školní aktuality

Vida park aneb škola hrou?

Dne 11. 6. 2015 se skupina 42 žáků 6.- 9. ročníku zúčastnila zájezdu do vědeckého zábavního parku Vida v Brně. Žáci byli Školskou radou vybráni a oceněni tímto výletem za výborné studijní či sportovní výsledky nebo příkladné jednání a chování při školních i mimoškolních činnostech ve školním roce 2014/2015.

Děti se sešly na parkovišti pod školou v 8:00 h a za pár minut už s nimi autobus vyrazil směr Brno. Před moderním vstupem do Vida parku, který poněkud připomínal chapadlo mořského živočicha, to zelo prázdnotou, ale uvnitř vestibulu už postávalo několik skupinek ještě rozespalých dětí. Ale stačilo rozdat elektronické vstupenky a děti po průchodu turniketem do lákavě vyhlížejícího centra ožily. Na ploše téměř 5000 m2 vstoupily do čtyř světů tematicky nazvaných Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Zkusily si rozvířit kapalinu, která se chovala jako oceán, ustát zemětřesení, přibít hřebík banánem nebo si vyzkoušely simulátor povodní. Na chvíli se staly záchranáři lidských životů, prošly se nadměrným modelem pulsujícího srdce, termokamerou odhalily nejteplejší místa svého těla, vyzkoušely si, že odstartovat vlastní raketu je pěkná dřina, že snadnější je knoflíkem spustit třeba tornádo nebo vodní tiskárnu a ještě mnoho dalších ukázek z celkového počtu 151 interaktivních exponátů, kterých se mohly nebo spíš musely dotýkat. A kdo si mezi tou spoustou zábavy a napínavého objevování našel čas, mohl navštívit Divadlo vědy, kde se stal svědkem představení plného dalších bláznivých pokusů. Díky hře a zábavě vědecko – fantastická výprava do světa přírodních jevů naše žáky určitě nadchla, pobavila a přinesla i mnoho zajímavých poznatků. Těšíme se, že příští rok budeme moci podobným způsobem udělat radost i dalším šikovným dětem naší školy. Fotky najdete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv