Volejbal SLZŠ 2016

autor: | Dub 19, 2016 | Školní aktuality

Volejbal SLZŠ 2016

Ve středu 6. 4. 2016 proběhlo ve Vyškově na Letním poli okresní kolo SLZŠ starších chlapců ve volejbale. Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev. Naše škola byla nalosována do čtyřčlenné skupiny společně s vyškovskými školami Morávkovou, Purkyňkou a Tyršovkou. Hrálo se systémem na dva hrané sety do dvaceti bodů.

V prvním zápase s Tyršovkou se nám vydařil 1.set, který jsme ovládli 20:13. Ve druhém setu nám utekl začátek a nabrané manko se nám už do konce setu nepodařilo stáhnout. Utkání tak skončilo remízou 1:1.
Ve druhém zápase jsme hned od počátku zaskočili Purkyňku, hrající s několika hráči, kteří volejbal závodně hrají, a vytvořili si místy až sedmibodový náskok. Vítězství v prvním setu jsme nakonec uhájili a přestože nás soupeř ve druhém setu doslova rozstřílel, remíza 1:1 pro nás znamenala již druhý bod do tabulky.

V závěrečném utkání skupiny jsme v 1.setu dlouho trápili favorita z Morávkovy, ale zkušenější soupeř si koncovku pohlídal a zvítězil o pouhé dva body. Ve druhém setu jsme již neměli síly na zvrat a tak jsme se ziskem dvou bodů skončili v naší vyrovnané skupině na třetím místě. Do bojů o medaile jsme tak nepostoupili, nicméně chlapci, kteří až na jednu vyjímku volejbal vůbec nehrají, zaznamenali jeden z nejlepších volejbalových výsledků naší školy v novodobé historii.
Naši školu reprezentovali: Vladimír Hynšt ©, Jakub Hůlka, Jakub Mrázek, Stanislav Hála, Adam Chelík, Viktor Janšta – všichni 9.E, Michal Vintr, Ivo Terer a Mykyta Vasylyev – všichni 9.D.

O den později sehrály svůj turnaj dívky. Osm družstev bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin a hrálo se stejným systémem, jako den předtím u chlapců. V naší skupině jsme remizovaly s Purkyňkou a Letním polem 1:1 a porazily Křenovice 2:0. To se ve velmi vyrovnané skupině ukázalo jako rozhodující faktor, který rozhodl o našem postupu do finále. V něm jsme už bohužel nestačily na dívky z Tyršovy Vyškov a v turnaji tak obsadily krásné druhé místo.

Naši školu reprezentovaly: Melánie Čalkovská 9.D, Eva Zabloudilová 9.E, Darina Červinková, Natálie Tesařová – obě 8.A, Marta Černá 8.B, Anna Ryšková 7.A, Zuzana Nedorostková, Zuzana Kadlecová – obě 6.A a Tereza Kolejková 6.B.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv