Vydlabávání dýní ve školní družině

autor: | Říj 27, 2023 | Školní aktuality

6. oddělení ŠD
Nastal podzimní čas a s ním se pojí i sklizeň poslední zeleniny na zahrádkách. A protože mnohým na zahradě dýně rostou, spojili jsme síly, aby se mohla uskutečnit společná akce – vydlabávání dýní.
Dne 17.10. jsme do 6. oddělení ŠD nashromáždili všechny dýně, co kdo přinesl a následně jsme se pustili do vydlabávání. Pracovali jsme jednotlivě i ve skupinách, protože některé dýně byly opravdu obrovské. Po odřezání vrchu dýně a jeho následném očištění jsme poctivě vybrali všechnu dužinu. Fixou jsme navrhli dýním oči, nos a pusu. Obličej nám vyřezala paní vychovatelka a některé maminky, které nám po práci přišly na pomoc.
Vyřezané dýně jsme si poté vystavili před vchodem do družiny a paní vychovatelka v nich vždy při odchodu ven na školní hřiště zapálila čajovou svíci. S úžasem jsme sledovali, jak svíce rozzáří obličeje našich dýní. Při návratu do třídy jsme si svíce zase sfoukli. Všichni jsme si vydlabávání moc užili.
Fotografie dýní a žáků 6. oddělení ŠD ze třídy pí vychovatelky Mgr. Lenky Gálikové

1. oddělení ŠD
Nezaháleli ani žáci z 1. oddělení ŠD a pár dýní si také vydlabali. Pracovali především s menšími okrasnými dýněmi, které si po vyřezání vystavili na parapet naproti třídy.
Fotografie dýní od žáků 1. oddělení ŠD ze třídy pí vychovatelky Bc. Jany Bubeníkové Velké díky za obě oddělení ŠD patří jak rodičům, tak i do školní kuchyně za vypůjčení pomůcek k vydlabávání.

za tým ZŠ Rousínov,
Mgr. Lenka Gáliková, 6. oddělení ŠD

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv