Výměnný pobyt v Halászteleku

autor: | Lis 14, 2018 | Školní aktuality

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 jsme se vydali na výměnný pobyt do Halaszteleku. V 6:30 ráno jsme odjeli k hotelu Grand v Brně, odkud jsme pokračovali do Budapešti. Cestou do Brna si jedna ze studentek ZŠ Rousínov na vlastní kůži vyzkoušela gravitaci. Po tom, co jsme dorazili do tamější školy, nás vřele přivítal pan ředitel. Seznámili jsme se s maďarskými studenty, kteří byli zapojeni do téhož projektu.
Po společném obědě jsme se odebrali do jejich venkovní „haly“, kde byla možnost zahrát si společně fotbal a florbal.
Kolem 16. hodiny jsme odjeli do rodin, které byly ochotné nás ubytovat.
2. den
Ráno jsme se všichni společně sešli v knihovně a začali prezentovat ve skupinkách projekty. Z našich projektů jsme vyrobili koláž. V pravé poledne jsme dostali výborný oběd a vydali se do Budapešti do muzea. V muzeu jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací. Po odchodu jsme si dali ještě skupinovou fotku a vydali se pátky do Halaszteleku.
3. den
Ráno, když jsme přišli i s našimi věcmi do školy, jsme se dívali na bojový sport Hapkido. Pak jsme jeli do Budapešti a podívali jsme se do zdejší jeskyně. Na oběd se šlo do pizzérie a po obědě bylo načase jít na autobus.
Zažili jsme spoustu skvělých zážitků – já jsem se například s mojí hostitelkou podívala do dabingového studia v Budapešti. Jiní byli na tréninku boxu nebo třeba jeli objevovat krásy Budapešti. Myslím si, že můžeme říci, že to byly jedny z nejkrásnějších zážitků našeho života.

Nicol, Simona, Anička

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv