Výtvarka na louce

autor: | Čvn 20, 2024 | Školní aktuality

Malování venku, neboli v plenéru, se začalo těšit oblibě v 19. století, kdy rozšířilo možnosti krajinomalby, která byla do té doby malována pouze v ateliéru a umělci ji zobrazovali buď zpaměti nebo na základě svých skic. Slovo plenér pochází z francouzského výrazu „en plein-air“ a znamená „na vzduchu“.

Malovat doma nebo v ateliéru je fajn, ale napadlo vás, jaké by bylo malovat v přírodě? Výtvarničení pod širým nebem, má své obrovské kouzlo. Žáci 4.A neváhali a vydali se ven. Barvy ke svobodnému tvoření a experimentování jim tentokrát poskytla pestrá přírodní paleta. Prozkoumání zahradních zákoutí nabídlo přírodniny mnoha odstínů všech barev. Před samotným malováním si děti ve dvojicích vyráběly vlastní štětce a míchaly hliněné barvy. Představení velmi originálních děl na závěrečné vernisáži korunovalo kreativní tvoření, které si všichni užili.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv