Výukový program

autor: | Říj 29, 2013 | Školní aktuality

Výukový program

V pondělí 21.10. proběhl pro vybrané žáky 9. ročníku výukový program, jehož cílem bylo připravit žáky na modelovou klimatickou konferenci, která se uskuteční 14.11. v Brně pod záštitou nadace Partnerství.
Co bylo náplní programu? Příprava simulace skutečné právě probíhající mezinárodní klimatické konference ve Varšavě (COP 19), která umožní žákům diskutovat o otázkách klimatu z pozice vybraných států. Žáci dostali za úkol zjistit informace o zemi, kterou budou zastupovat, její postoj ke klimatické změně a to, jaký dopad na ni klimatické změny mají. Vyvrcholením přípravy je konference v Brně, kde zástupci ( 5 členné týmy) jednotlivých států přednesou svá stanoviska a pokusí se společně vyjednat mezinárodní cíle, které by mohly vést ke snižování CO2 v atmosféře.
Cílem projektu je podpořit a rozvinout schopnosti žáků diskutovat o složitých problémech, získat sebevědomí v komunikaci, možnost argumentovat a obhájit konkrétní stanovisko, ověřit si dovednosti ve vyjednávání, rozvinout spolupráci, získat znalosti v oblastech klimatických změn, seznámit se se složitostí plnění závazků na mezinárodní úrovni a pochopit ohrožení nejchudších zemí změnami klimatu. Odkaz na fotky je zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv