Výzdoba tříd – Státy světa

autor: | Bře 15, 2024 | Školní aktuality

Žákovská rada se rozhodla, že by i letos chtěli uspořádat soutěž o nejkrásnější výzdobu třídy. Tentokrát zvolili žáci téma Státy světa. Každá třída si mohla vybrat libovolný stát, a to pouze se dvěma podmínkami – nikdo si nesměl vybrat Česko a žádný stát se nesměl opakovat – aby to každá třída mohla mít originální. 

Do soutěže se zapojily všechny třídy od 5. do 9. ročníku a většina tříd to vzala vážně a výzdobu jejich žáci opravdu vyšperkovali. Chtěl bych tímto všem třídám, které se do soutěže svědomitě zapojily, moc poděkovat, protože je vidět, že si děcka o vybraných zemích zjistila dostatek zajímavých informací a vznikly tak svébytné výtvory. V některých třídách dokonce učitelé spojili téma do projektové výuky, jinde nacházíme plastiky a další 3D objekty, všude jsou krásně vyzdobené nástěnky, někde jsou pro výzdobu využity i další artefakty jako modely aut či typické potraviny.  

Byla radost výzdobu tříd hodnotit. Zároveň ale bylo velmi složité vybrat z té krásy pouze tři nejlépe vyzdobené třídy. Do hodnocení se nakonec zapojilo celkem 61 hodnotitelů z řad zaměstnanců školy, tedy nejen učitelů a asistentů, ale i uklízeček či účetních, a samozřejmě také zástupci jednotlivých tříd z Žákovské rady Základní školy Rousínov. 

S výsledky hlasování Vás seznámíme v dalším příspěvku. Chceme, aby to zůstalo tajemstvím do doby, než budeme pro žáky míti také ceny. Vydržte do konce tohoto týdne.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv