Ani horké počasí nezabránilo konání branného dne

autor: | Čvn 26, 2016 | Školní aktuality

Ani horké počasí nezabránilo konání branného dne

Poslední pátek tohoto školního roku byl vyhlášen branným dnem. Proto se žáci 2. stupně navzdory teplotě 32,3 stupně Celsia, tlaku 1015,9 hektopascalů a téměř dokonalému bezvětří vydali z lavic do terénu. Pozornost a odolnost vůči nástrahám této akce museli projevit kromě nich i učitelé. Jak při organizaci či na jednotlivých stanovištích, tak při doprovodu dětí na čtyřkilometrové cestě do vážanského žlebu a zpět. Některé holky a kluci se bránili jakýmkoliv připraveným aktivitám. Většinu zúčastněných však zaujali neohrožení hasiči na zastávce věnované ukázkám jejich činnosti. Na dalších stanovištích měl každý možnost vyzkoušet si první pomoc, otestovat svoji tělesnou zdatnost a zapojit se do akční hry o životě v přírodě, která nabízela vítané osvěžení chladivou vodou. Uznání zaslouží všichni, kteří se velmi těžkých podmínek nezalekli a zdárně pobyt venku absolvovali.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv