Cesta časem a přírodou ve Vyškovském muzeu

autor: | Led 5, 2024 | Školní aktuality

Ve volitelném předmětu Environmentální praktikum se často učíme mimo hranice třídních stěn, a to především díky využívání naší zahrady a okolí školy. Alternativním učebním prostorem pro nás bylo Muzeum Vyškovska, kam jsme se vydali v prosinci 2023. Filmový časostroj nám umožnil nahlédnout do různých období historie a pochopit, jak se náš okres proměňoval v průběhu milionů let. Mnoho zjištění bylo pro žáky překvapující. Například zajímavé nálezy žraločích zubů ve Slavíkovicích, fosilní ústřice na lokalitě Luleč či mechovkový útes u Podbřežic dokazují, že na Vyškovsku kdysi existovalo moře.

Muzeum představuje také současnou krásu a bohatství přírody našeho regionu. Využili jsme příležitosti objevit zajímavosti mnoha druhů živočichů a rostlin, které dokládají biologickou rozmanitost okolních ekosystémů. Návštěva muzea rozšířila obzory žáků. Příběhy minulosti a současnosti, spojené s interaktivními zážitky, poskytly vzdělání, které nelze získat pouze z učebnic.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv