Den přírodních věd v Brně

autor: | Říj 10, 2016 | Školní aktuality

Den přírodních věd v Brně

Dne 5.10.2016 jsem se spolu s osmi spolužáky a paní učitelkou Šullovou zúčastnila přírodovědné soutěže, která letos už počtvrté probíhala v malebném prostředí brněnské ZOO. Tuto akci pro žáky základních škol a nižších gymnázií připravují studenti Střední průmyslové školy chemické v Brně. Každoročně se mění jen téma soutěže, to letošní se neslo v duchu EVOLUCE.

Po příchodu do ZOO se nás ujala naše průvodkyně, studentka druhého ročníku Kája, která nás provázela po celé trase a dohlížela na dodržování pravidel soutěže. Rozdělili jsme se do tří družstev a dostali jsme desky s předtištěným archem na zaznamenávání odpovědí. Postupně jsme prošli různá stanoviště, která byla zaměřena na přírodovědné obory vztahující se k chemii, zoologii, biologii nebo geologii. Vždy jsme si pozorně vyslechli zajímavé výklady studentů, např. o pyroklastických proudech při sopečném výbuchu,o prvocích zvaných dírkonoši, o námluvách plžů, nebo o živoucí fosílii jinanu dvoulaločném. Následně jsme odpovídali na tématické otázky, často doplněné i živoucími vzorky, např. cvrčky. Soutěžní dopoledne nám kazila jen příšerná zima, zvlášť Jirka z 9.C, který měl na sobě jen mikinu, často skuhral: ,,Jen ať je to další stanoviště zase v teplém pavilonu” a ke konci, kdy už byl promrzlý jak rampouch, jen mumlal: ,,Prosím, pavilon!!!”. 🙂 Během celé soutěže jsme měli možnost prohlédnout si i zvířata chovaná v ZOO a nejvíc nás asi okouzlila medvědí rodinka. Za odměnu jsme na konci programu mohli shlédnout speciální komentovaná krmení zvířat a efektní chemickou show. Nevěřili byste, jak snadno šikovní chemici zatlučou hřebíky banánem!

Konečné výsledky jsme se dozvěděli až druhého dne. Mezi základními školami jsme se umístili na předních místech, předčili nás pouze studenti některých gymnázií.

I přes hrozné počasí se mi tento soutěžní výlet moc líbil. Jsem ráda, že jsem se této akce mohla zúčastnit a dozvědět se tak zase něco nového 🙂

Eliška Sekaninová, IX. A

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv