Den vysvědčení zpestřil badmintonový turnaj

autor: | Úno 11, 2023 | Školní aktuality

Nepodařilo se nám jako Žákovské radě uspořádat žádnou akci v čase předvánočním, a proto jsme se rozhodli, že si to vynahradíme v čase pololetního vysvědčení. Napadlo nás, že bychom mohli uspořádat nějaký sportovní turnaj.

Nejprve jsme vymýšleli, v jakém sportu budou děcka soutěžit. Padaly různé návrhy, až se nám vykrystalizovala trojice sportů-finalistů: fotbal, florbal a badminton. K mému velkému překvapení v závěrečném hlasování zvítězil badminton. Budiž to tedy on, všemi milovaný badminton.

Dohodli jsme se s vedením školy, že akci uspořádáme v úterý 31. 1. 2023 a spojíme to s rozdáváním vysvědčení. Bylo domluveno, že nejprve proběhne turnaj – mezi 8:30 a 11:30 – a teprve poté se bude rozdávat vysvědčení.

Zástupci Žákovské rady dodali soupisky sportovců a ti, kteří se přímo nezúčastnili sportovního klání, se podíleli na organizaci akce: pomáhali chystat a poté i uklízet sportoviště, asistovali rozhodčím či dělali fotografie. Matyáš Meitner zastal roli moderátora a komentátora akce.

Akce se skutečně vydařila. Žáci, kteří přímo nesportovali, podporovali své spolužáky v roli fandů na tribuně haly či přímo na hrací ploše. Badmintonisté se utkali mezi sebou v rámci ročníků, systémem každý s každým. Jen v 7. ročníku, kde se zúčastnily čtyři třídy, se hrála dvě semifinále, a poté utkání o 3. místo a finále. Každá třída tak hrála dvě utkání. V rámci každého utkání se odehrály tři čtyřhry – chlapecká, dívčí a smíšená. Každý zápas se hrál na dva hrané sety do jedenácti bodů. Za výhru v každém z těchto zápasů získala třída 3 body, za remízu 1 bod.

Nejúspěšnějšími třídami v jednotlivých ročnících byly 5.B, 6.A, 7.D, 8.A a 9.C. Celkově nejúspěšnější třídou se stala 7.D, která kromě (běžné) první ceny vyhrála i cenu hlavní a jedinečnou, paní učitelkou Šmehlíkovou upečený dort.

Mgr. Jan Tvrdík

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv