Polytechnické aktivity pro žáky 9.B

autor: | Úno 14, 2023 | Školní aktuality

Žáci třídy 9.B měli možnost se zúčastnit pilotního workshopu se zaměřením na polytechnickou výchovu, která spojuje technické myšlení s přírodovědnými, enviromentálními, ale i uměleckými obory. Takto pojaté aktivity připravili pro naše žáky studenti 1. ročníku nově vzniklé učební specializace SOU Sochorova ve Vyškově, se zaměřením na programování a obsluhu CNC strojů.

Naši „deváťáci“ si mohli vyzkoušet programování, ovládání CNC strojů, pozorovat účinky laserového paprsku, ale také sestavit kovové letadlo a dřevěný model dinosaura podle návodu. Vyzkoušeli si trpělivost při měření rozměrů součástek a sestavili si svícen vyrobený na CNC stroji. Domů si naši žáci mohli odnést nejen své výrobky, ale také zajímavé zážitky. Program se nám všem moc líbil, děkujeme panu Ing. Halákovi za pozvání a těšíme se na pravidelnou spolupráci.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv