ZŠ Tyršova, Slavkov u Brna ocenila naši školu

autor: | Úno 10, 2023 | Školní aktuality

Se svolením autorů; publikováno ve Slavkovském zpravodaji.

 

Vánoční pokusy na ZŠ Rousínov

21.12.2022 07:31

Poslední prosincový týden čekalo 5. B projektové vyučování na ZŠ v Rousínově, které pro ně připravili učitelé ve spolupráci s žáky devátých ročníků. Děti nahlédly do chemické a fyzikální laboratoře školy a tamější dílny, kde už pro ně byly připraveny netradiční fyzikálně – chemické pokusy na vánoční téma.
Po rozčlenění do skupin se děti samy nebo s dopomocí podílely na tvorbě vánočních hologramů, minilampionů štěstí a vánočních přání napsaných pomocí elektřiny. Aktivně se účastnily pokusů, u kterých zjišťovaly, že se se spoustou fyzikálních nebo chemických jevů mohou setkat nejen v době vánoční, ale v každodenních situacích. Největší úspěch měly pokusy s chemickými látkami způsobujícími krásná zbarvení silvestrovských ohňostrojů.
Děti si netradiční vyučování pochvalovaly a už se jistě těší, jak budou svou rodinu okouzlovat pokusy, jejichž postup se naučily.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv